Blenderis - ir ārkārtīgi lietderīga virtuves iekārta. Lai gan blenderi var izmantot ļoti dažādu ēdienu pagatavošanai, ne visi modeļi vienlīdz labi derēs gan augļu un dārzeņu smalcināšanai, gan arī mērču un krēmzupu pagatavošanai. Tāpēc izvēloties blenderi, jāņem vērā katra blendera priekšrocības un savas vajadzības. Par to šajā rakstā.

Blenderu veidi

Rokas blenderis – izdevīgs, ja virtuvē maz vietas vai ēdiens jāgatavo lielā apjomā.

Galda blenderis – derēs, ja gribi stacionāru ierīci, ar ko pagatavot daudzveidīgu ēdienu nelielās porcijās.

Universālais blenderis (biežāk atrodams pie rokas blenderiem, bet ar bagātīgu komplektāciju) – izvēlies, ja gribi gatavot daudzveidīgu ēdienu, bet nevēlies stacionāru ierīci.

Blenderis, kas iekļauts virtuves kombainā, – pirkt virtuves kombainu tikai blendera dēļ, protams, nav prāta darbs, bet, ja esi ieplānojusi iegādāties virtuves kombainu, tad gan noteikti izvēlies tādu, kura komplektācijā ir blenderis.

Kas jāņem vērā, pērkot blenderi

Pērkot blenderi, vienmēr jānovērtē tā krūzes materiāls un kvalitāte, bez šaubām ir jāvērtē arī cena, lai nebūtu jāņem ātrais kredīts jeb kā tod dēvē igaunijā, kiirlaen kohe kätte. Ja blenderi lieto bieži, krūze ātri nolietojas un nereti arī saplīst, lai cik izturīga būtu. Tāpēc jau pērkot ir noderīgi uzzināt, vai komplektā esošo trauku iespējams iegādāties arī atsevišķi un cik tas maksā. Dažreiz trauka izmaksas ir neadekvāti augstas, tad labāk izvēlēties blenderi ar trauku no vienkāršāka materiāla. Vienmēr paturu prātā sava tēva padomu – pirkt tikai kvalitatīvus darbarīkus. Blenderis ir ierīce, ko lieto bieži, vismaz manās mājās. Tāpēc uzskatu, ka ir lietderīgi ieguldīt naudu kvalitatīvā ierīcē ar pietiekami lielu jaudu un labiem nažiem. Protams, tas nozīmē, ka arī cena būs virs vidējās. No papildaprīkojuma svarīga ir pulsārā poga – bez tās neiztikt, ja blendē karstu ēdienu galda blenderī vai ja blendēšanu nepieciešams mazliet piebremzēt. Izvēloties jebkuru blenderi, noteikti jāpārliecinās, cik ērti to būs tīrīt. Vislabāk pirms došanās uz veikalu mazliet papētīt konkrētu blenderu modeļus un to salīdzinājumus internetā. Ko labāk izvēlēties – rokas vai galda blenderi? Lielā ģimenē ērtāks ir stacionārs blenderis – tas nav katru reizi jāpako iekšā un ārā, turklāt gandrīz visām ierīcēm krūze ir pietiekami liela, lai pagatavotu, piemēram, rīta kokteili gan bērniem, gan vecākiem.

Kam jāpievērš uzmanība?

Asmeņi 

Jāraugās, lai asmeņi atrastos iespējami tuvāk krūzes pamatnei, tas nodrošinās vienmērīgāku un kvalitatīvāku sakulšanu. Tāpat būtisks ir asmeņu skaits – optimāli smūtija blenderim ir četri krusteniski izvietoti asmeņi, bet ir modeļi arī ar sešiem asmeņiem. Labāk, ja asmeņi ir plānāki, tad tie lielākoties ir arī asāki. Un vēl – ja asmeņu ir mazāk, labāk, ka tie ir nevis taisni, bet gan ieliekti, kas nodrošina labāku smalcināšanu un samaltās masas mešanu augšup. Vēl jāzina, ka tiem blenderiem, kuri īpaši paredzēti ledus smalcināšanai, asmeņi mēdz būt biezāki un ar robiņiem – jāteic gan, ka tie ne tik labi sasmalcina mīkstus produktus.

Jauda un apgriezieni 

Pircēji bieži vien blenderi un citas elektroierīces izvēlas pēc norādītās motora jaudas, bet speciālisti par optimālu uzskata blenderi ar 600–700 W jaudu. Stacionārajiem blenderiem ar krūzi parasti jauda ir plašā amplitūdā 250–2200 W. Taču jauda šiem blenderiem nav vienīgais rādītājs – svarīgs ir arī apgriezienu skaits, proti, cik ātri griežas asmens, un tas nav tas pats, kas motora jauda! Problēma gan ir tāda, ka lielākajai daļai modeļu apgriezienu skaits nav norādīts, tāpēc var gadīties, ka lētāks blenderis ar mazāku jaudu samaļ sastāvdaļas pat ļoti labi. Salīdzinoši – rokas blenderiem jauda ir atbilstošāka apgriezienu skaitam minūtē, proti, ja norādītā jauda rokas blenderim ir 500–800 W, ir gandrīz droši, ka tas būs labs palīgs virtuvē.

Krūze

Labāka ir stikla krūze, jo plastmasas krūze ar laiku var gan iekrāsoties no kāda produkta, gan pievilkties ar kādu aromātu, gan saskrāpēties. Stikls tādā ziņā ir krietni vieglāk kopjams, un visas minētās plastmasas problēmas uz šo materiālu neattiecas. Vienīgais teorētiskais mīnuss ir tas, ka stikls var saplīst, taču blenderu krūzes parasti ir no bieza un izturīga stikla. Svarīgs ir arī vāciņš, labāk, ja tas pieguļ cieši, citādi var gadīties, ka, blendējot pilnu krūzi, šķidrums gar vāciņa malām tek laukā.

Režīmi

Vienkāršākajiem modeļiem parasti ir divi režīmi – lēnāks un ātrāks. Vēl ir arī pulsa funkcija – nospiežot to, blenderis darbojas, ja atlaiž, izslēdzas. Vēl ir smalkāki modeļi, kuriem var elektroniski ieregulēt dažādus režīmus – piemēram, smūtijs, biezzupa, ledus smalcināšana u. c., un blenderis pats ieregulē attiecīgos apgriezienus.

Kādi ir blenderu aksesuāri?

Daudziem blenderiem komplektā klāt nāk aksesuāri, kuri ļauj paplašināt izmantošanas iespējas, piemēram:

  • Papildu trauki, glāzes un tvertnes;
  • Speciālas krūzes, kuras var uzreiz paņemt sev līdzi (piemēram, lai paņemtu tikko pagatavotu smūtiju rīta skrējienā);
  • Palīgierīce sagriešanai kubiciņos (paātrinās un atvieglos salātu pagatavošanu);
  • Maināmi vāciņi, kuri atvieglo dažādu maisījumu pagatavošanu;
  • Glāzes sulu spiešanai, kuras ļauj viegli atdalīt sulu no biezumiem un rezultātā iegūt tīru, skaistu maisījumu.

Pievērsiet uzmanību uzgaļiem

Komplektā parasti ietilpst uzgaļu komplekts, kuru var izmantot dažādiem mērķiem. Bagāts uzgaļu komplekts var pietuvināt blendera funkcionalitāti īstam virtuves kombainam. Starp populāro uzgaļu tipiem var atrast šādus:

  • Dažādu izmēru un formu maināmie naži;
  • Stampiņas sakulšanai;
  • Ledus smalcinātāji;
  • Kafijas maļamie naži.

Ierīces ar vairākiem uzgaļiem ļaus jums veikt daudz dažādu darbību ar produktiem un būtiski atvieglos to pagatavošanas procesu. Avots: https://starcred.ee/